MLADÍ HASIČI V OKRESNÍ LIZE OBHÁJILI LOŇSKÉ VÍTĚZSTVÍ

V neděli 21.9.2014 se mladí hasiči zúčastnili posledního kola Okresní ligy mladých hasičů v požárním útoku.

Za příjemného podzimního počasí se na závody "O Výčapský pohár" sjelo 47 družstev z celého okresu. Výborná úroveň této soutěže zajistila našemu družstvu starších 4. místo, ačkoliv dosáhlo skvělého času 15,54.

Družstvu mladších bohužel nepřálo štěstí. Prasklá hadice jim neumožnila dokončit požární útok. Ovšem ani tento nezdar neovlivnil celkové výsledky Okresní ligy mladých hasičů v požárním útoku. Po 14 soutěžích si toto družstvo ve složení: Veronika Vyskočilová, Adéla Neumannová, Patrik Macháček, František Zelníček, Monika Požárová, Ondřej Kafka a Vojtěch Bartík vybojovalo a obhájilo loňské 1. místo.

Družstvo starších v letošním roce sbíralo první zkušenosti v této kategorii a obsadilo krásné páté místo. Složení družstva: Eliška Trojanová, Eliška Matoušková, Adam Simandl, Pavlína Smilková, Pavlína Nestrojilová, Helena Zelníčková a Michal Pokorný.

Vítězné družstvo OLMH 2014 v kategorii mladší

5. místo OLMH 2014 v kategorii starší

Fotky ze soutěže si můžete prohlédnout ZDE


/vloženo 30. 9. 2014/


 

O POHÁR SDH Stařeč

14.9.2014 se konala soutěž mladých hasičů v požárním útoku "O POHÁR SDH Stařeč", tato soutěž je započítávaná do Okresní ligy mladých hasičů.

Skoro celý týden před soutěží pršelo, takže v neděli ráno byla naše trať hodně podmáčená, ale vše jsme připravili, tak aby se soutěž mohla konat.

Celkem jsme na našem hřišti přivítali 42 družstev z celého okresu.

Náš sbor měl zastoupení v obou kategoriích po jednom družstvu. Nejprve šlo na start starší družstvo, které soutěžilo ve složení Eliška Trojanová, Eliška Matoušková, Adam Simandl, Pavlína Smilková, Pavlína Nestrojilová, Helena Zelníčková a Michal Pokorný. Dosažený čas požárního útoku byl 17,35 a stačil pouze na 9. místo. V této kategorii vyhrálo družstvo z Výčap časem 13,18 a po právu si odvezli i putovní pohár.

Mladší družstvo našeho sboru v loňském roce u nás tuto soutěž vyhrálo a tak jsme čekali jestli toto vítězství obhájí. Družstvo soutěžilo ve složení Veronika Vyskočilová, Adéla Neumannová, Patrik Macháček, František Zelníček, Monika Požárová, Ondřej Kafka a Vojtěch Bartík a na všech byla vidět před startem nervozita, ale také odhodlání zaběhnout co nejlepší útok. A to se jim opravdu povedlo, výsledný čas jejich útoku byl 14,68 a zasloužené 1. místo. Adéla Neumannová srazila svůj terč v čase 13,96 a ve své kategorii byla nejrychlejší.

Tuto soutěž podpořili tito podnikatelé nebo firmy: ŘEZNICTVÍ KAREL DOLEŽAL, VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA TŘEBÍČ - sponzorství zajistila Renata Honsová MĚSTYS STAŘEČ, PAVEL BAUER – JIPA velkoobchod potravin a lihovin,OTA MATERNA – kovovýroba, JOSEF PERNIČKA mladší - těžba, přibližování a prodej dřeva, MILAN ROHONY - Hostinec na Koupališti, RADEK CHROMÝ - hospoda Voslovna, KARLA VAHIĽOVÁ - cukrárna u Sandrů, ANTONÍN BARTEJS - topenářství, instalatérství, ZUZANA ZIMOVÁ - uhelné sklady Zima - prodej uhlí a písku, PAVEL SEDLÁČEK - prodejna železářství ve Starči, PETR BLÁHA - tesařské, klempířské a pokrývačské práce, MARCEL HERYNEK - LIKOV - systém stavebních profilů, MARTIN CHROMÝ – chladírenská technika, MIROSLAV JAKUB – elektroinstalace, VLADIMÍR ŠPAČEK , Červená Hospoda, IMONT - recyklace stavebního odpadu, VIA ALTA a.s. - projekční, inženýrské a odborné služby, MICHAL HUSÁK, Stařeč, prodejna ENAPO STAŘEČ , MANN HUMMEL - výroba a prodej filtrů ,JOSEF ČURDA -výroba a prodej ponožek Římov.

Výbor SDH Stařeč všem moc děkuje.

Výsledky kategorie mladší a starší

Fotky si můžete prohlédnout ZDE


/vloženo 24. 9. 2014/


 

NA NÁBŘEŽÍ V TŘEBÍČI SE CVIČNĚ STAVĚLY PROTIPOVODŇOVÉ STĚNY

Protipovodňové stěny vyrostly v sobotu 6.září u řeky Jihlavy v Třebíči. Jen na chvíli. Hasiči nacvičovali stavění bariér a hráze poté je zase hned rozebírali. Stěny zahradily i mosty na potoce v Kočičině. Hasiči zabezpečili i přístup na dětské hřiště. Ještě dříve ale vyrostla stěna na nábřežní zdi na Tichém náměstí. Do sobotního cvičení se zapojilo 40 dobrovolných hasičů a osm profesionálů. Mezi dobrovolnými hasiči byli i členové naší zásahové jednotky.Pár fotek z nácviku
/vloženo 24. 9. 2014/


 

SOUTĚŽ "O POHÁR SDH Stařeč"

SDH Stařeč si vás dovoluje pozvat na soutěž mladých hasičů "O pohár SDH Stařeč", která se bude konat 14.9.2014 ve Starči.


    pozvánka


/vloženo 27. 8. 2014/


 

OLHS Stařeč 2014

V neděli 24. srpna 2014 náš sbor pořádal soutěž v požárním útoku dospělých započítávanou do Třebíčské okresní ligy (OLHS).

Za aprílového počasí k nám přijelo 22 družstev mužů a 13 družstev žen. Všem zúčastněným družstvům děkujeme za účast.

Soutěž se skládala v kategorii mužů ze dvou kol – základní, zde se dle umístění započítávaly body do okresní ligy. A finále, kde prvních pět družstev ze základního kola soutěžilo v požárním útoku na 2B o sud piva.

V základním kole předvedlo nejrychlejší útok družstvo z Litovan, čas 18,26 byl o jednu setinu rychlejší než čas druhého v pořadí a to družstva z Mladoňovic. 3. místo obsadilo družstvo z Myslibořic časem 18,48. Naše družstvo rozběhlo útok velice dobře i levý terč byl sražen v čase 18,16, ale bohužel pravý byl sražen až v čase 21,11. Takže konečné 10. místo na domácím hřišti je pro náš sbor velikým zklamáním.

Z finále se omluvilo družstvo z Mladoňovic (2.místo) a tak je nahradilo družstvo šesté v pořadí z Chlumu. Sud piva si odvezlo družstvo z Myslibořic, které dosáhlo času 15,46, když o jednu setinu porazilo družstvo z Výčap (15,47).

V soutěži žen byly k vidění zajímavé útoky, kdy silný protivítr dělal většině proudařkám velké problémy. Např. děvčata z Radonína předvedla velice rychlý útok a levý terč byl sražen v čase 18,46 (nejrychlejší v soutěži), ale bohužel pravý proud „až“ 22,96. Z vítězství se nakonec radovalo družstvo z Budišova. Toto družstvo předvedlo rychlý útok a proudařkám se povedlo srazit terče „z první vody“ a zázračná shoda v čase sražení 18,70 a 18,71 jim po právu přinesla 1. místo. Naše mladé družstvo žen sice rychle natáhlo hadice, ale bohužel proudařky se silným větrem bojovaly velice dlouho. Čas 29,91 stačil až na 10. místo.

  Výsledková listina MUŽI i ŽENY

Fotky ze soutěže


Video ze soutěže


/vloženo 27. 8. 2014/


 

SOUTĚŽ "O POHÁR STAROSTY SDH"

SDH Stařeč si vás dovoluje pozvat na soutěž "O pohár starosty SDH", která se bude konat 24.8.2014 ve Starči.

    pozvánka


/vloženo 24. 7. 2014/


 

SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ STAŘEČ BUDE O VÍKENDU SLAVIT

    Hasiči o nastávajícím víkendu oslaví 110 let od založení sboru.
V pátek 18. 7. od 17:00 hod proběhne na Jakubském náměstí námětové cvičení. Hasičské sbory z okrsku číslo 19 : Čechočovice, Chlístov, Markvartice, Mastník, Rokytnice n/R a Stařeč společně provedou zásah hašení požáru budovy naší základní školy.
    Hlavní oslavy se budou konat v neděli.
Ráno to bude v místním kostele mše, v 10:00 hod se ve víceúčelové hale bude konat slavnostní členská schůze.
Odpoledne bude program pokračovat v 13.00 hodin žehnáním nového hasičského praporu
před kostelem a po té půjde slavnostní průvod z Jakubského náměstí na hasičské cvičiště, kde bude po slavnostním nástupu následovat bohatý program s ukázkami činnosti složek záchranného integrovaného systému (IZS) a ostatních.
    Nebude chybět také ukázka činnosti našich nejmenších hasičů, ukázka zásahu s historickou hasičskou stříkačkou. K vidění budou také nové způsoby likvidace požáru s moderní hasičskou technikou.
Nebude chybět skákací hrad a jiné atrakce pro děti.
Doufáme, že vyjde počasí a že se přijdete pobavit s dobrovolnými hasiči.
Dobré jídlo a pití za velmi příznivé ceny bude samozřejmostí.
Program bude muset být průběžně přizpůsobován momentální situaci, neboť musí být stále zajištěna bojeschopnost složek IZS.

/vloženo 16. 7. 2014/


V odkazu "Setkání rockových kapel" jsou první fotky a videa z letošní akce. Také se můžete zapojit do nové ankety.

 

/vloženo 23. 6. 2014/


 

ÚSPĚŠNÁ OKRESNÍ SOUTĚŽ V POŽÁRNÍCH SPORTECH - 1. 6. 2014 Petrovice

První červnovou neděli se naše družstvo Mužů nad 35 let zúčastnilo po dlouhých letech Okresní soutěže v požárních sportech v Petrovicích. Požární útok na nástřikové terče s časem 28,18 vyhráli. Složení družstva bylo Čema Linhart, Jara Vrtal, Pavel Pisk, Marek Pokorný ml. , Božek Dobeš, Jirka Bártik, Jakub Pisk

Fotografie: http://hasicistarec.rajce.idnes.cz/
 

/vloženo 5. 6. 2014/


OLHS KALENDÁŘ SOUTĚŽÍ

Datum

Název soutěže

Pořadatel

Kategorie

Disciplíny

Poznámka

11.5.

O pohár starosty obce

SDH Myslibořice

M + Ž

PÚ - OLHS

777078146, roman.kofolak@seznam.cz

 

24.5.

O pohár starosty SDH

SDH Jakubov

M + Ž

PÚ - OLHS

602808369, sdhjakubov@seznam.cz

 

8.6.

Pohár starosty SDH

SDH Výčapy

M + Ž

PÚ - OLHS

777803234, michalsvoboda19@seznam.cz

 

21.6.

Pohár star. OÚ,Memoriál A.Šloufa

SDH Kněžice

M + Ž

PÚ - OLHS

606936636, ji.blaha58@seznam.cz

 

13.7.

Kamenský pohár

SDH Kamenná

M + Ž

PÚ - OLHS

776550230, novacekt@seznam.cz

 

27.7.

O pohár starosty městyse Budišov

SDH Budišov

M + Ž

PÚ - OLHS

777880259, pafka.tesar@volny.cz

 

3.8.

O pohár obce Litovany

SDH Litovany

M + Ž

PÚ - OLHS

721823560, iva.vejvodova@centrum.cz

 

10.8.

O pohár starostky obce

SDH Radonín

M + Ž

PÚ - OLHS

605554619, filovi@centrum.cz

 

17.8.

Pohár SDH Vladislav

SDH Vladislav

M + Ž

PÚ - OLHS

724188704, jan.havlena@seznam.cz

 

24.8.

O pohár starosty SDH

SDH Stařeč

M + Ž

PÚ - OLHS

737409534, sdhstarec@volny.cz

 

7.9.

O pohár Petra Mladoně

SDH Mladoňovice

M + Ž

PÚ - OLHS

607661395 jan.chloupek@volny.cz

 

13.9.

Memoriál Josefa Honse

SDH Petrovice

M + Ž

PÚ - OLHS

728682717, vys-tonda@seznam.cz

 

18. května se budou konat oblastní kola v požárním sportu v kategoriích M + Ž + M35

1. června se bude v Petrovicích konat Okresní kolo v požárním sportu v kategoriích M + Ž + M35

 

 

OLMHKALENDÁŘ SOUTĚŽÍ

Datum

Název soutěže

Pořadatel

Kategorie

Disciplíny

Poznámka

3.5.

Okresní liga MH

SDH Moravské Budějovice

MH

PÚPl - MH

603187470, johnm@seznam.cz

8.5.

Pohár SDH Vladislav

SDH Vladislav

MH

PÚPl - MH

724188704, jan.havlena@seznam.cz

17.5.

O pohár starostky obce

SDH Častohostice

MH

PÚPl - MH

603531914, nesibovi@seznam.cz

24.5.

Okresní kolo PLAMEN

OSH Třebíč, SDH Petrovice

MH

PLAMEN

604570386, osh.trebic@cmail.cz

25.5.

Okresní kolo dorostu

OSH Třebíč, SDH Petrovice

dorost

Směrnice dorostu

604570386, osh.trebic@cmail.cz

14.6.

O pohár starosty obce

SDH Kojetice

MH

PÚPl - MH

732481450, LorencAnt@seznam.cz

15.6.

O pohár starostky obce

SDH Kožichovice

MH

PÚPl - MH

604556324, menzl@seznam.cz

21.6.

Pohár starosty městyse

SDH Heraltice

MH

PÚPl - MH

720511263

28.6.

Soutěž mladých hasičů

SDH Jaroměřice

MH

PÚPl - MH

720433760, hasici.jaro@seznam.cz

29.6.

Pohárová soutěž

SDH Markvartice

MH

PÚPl - MH

732418263, zdenik-01@seznam.cz

6.9.

Pohárová soutěž

SDH Budíkovice

MH

PÚPl - MH

732275212, masa.zakova@seznam.cz

7.9.

Pohár BOHEMIA

SDH Kněžice

MH

PÚPl - MH

732505363, mi.kou.br@seznam.cz

13.9.

O pohár města Hrotovice

SDH Hrotovice

MH

PÚPl - MH

721502592, veselypavelh@seznam.cz

14.9.

O putovní pohár SDH

SDH Stařeč

MH

PÚPl - MH

602240546, sdhstarec@volny.cz

20.9.

Pohárová soutěž MH

SDH Rudíkov

MH

PÚPl - MH

732858766, kobra@kobra-tr.cz

21.9.

Výčapský pohár

SDH Výčapy

MH

PÚPl - MH

776125959, vit.svoboda@tedom.com

24. května 2014 se bude v Petrovicích konat okresní kolo hry Plamen mladých hasičů

/vloženo 2. 4. 2014/


 

 

MASOPUST 2014

        Letošní masopust se konal v našem městečku 1.března. Ale už týden dopředu jsme intenzivně pracovali, jak ženy, tak v závěru týdne hasiči.V úterý až čtvrtek půjčujeme masky a kostýmy,ve středu balíme štěstíčka,ve čtvrtek se čistí, krájí a smaží zelenina a cibule na zabíjačkové pochoutky. A že to nebyla žádná sranda, jen cibule bylo na 30kg. A co teprve špejlování, střívek bylo přes 1400. Toto je práce žen, chlapi zase sváží kotle na vaření a připravují garáž zbrojnice na pátek. V pátek ráno od šesté hodiny ranní pod vedením našeho šikovného řezníka p.Aloise Cahy, začíná koncert. Chlapi venku dělají oheň pod kotly a 17žen pracuje uvnitř zbrojnice na dobrůtkách, které si v sobotu koupíte. Letos i přes překážku ve formě poruchy na obec.vodovodu (tím pádem netekla voda), jsme v 11hod vařili jitrnice. Že jsme si u té práce prodloužili život (legrací) a vše v klidu zvládli, velký dík všem zúčastněným.
        V sobotu se scházíme po 8hod. Jedna parta ve zbrojnici, druhá početnější v místní sokolovně. Tam se převlékáme do masek a kostýmů. Paní J.Kédová nám pomáhá malovat obličeje a muzika pod vedením p.Josefa Vrtala nám pěkně vyhrává do kroku a tance, když v 10hod.vyrážíme na obchůzku po Starči.
        Průvod tradičně vede masopust, kolem "saní" řízených Mrazíkem skotačily Nastěnky i s Ivánkem.Vše dokumentoval kameraman s aistentem, loupežníci, baba Jaga a cikánka škodili, krásná Sněhurka s trpaslíčky, kominíčci a strašidýlka prodávali štěstíčka. Mniši, prasátka, Nastěnky, doktorky a Šmoulové s taťkou Šmoulou nabízeli lístky do kola štěstí. Ve správném průvodu nesmí chybět medvěd s medvědářem, ženich s nevěstou, krasojezdkyně. Ale legraci nadělali také kartáčníci, Švejk s Mulerovou, medvídek, lev, Fanynka s Františkem, princezna s rytířem a klaun. Největší mimino na světě také nebylo k přehlédnutí a hasič dělal kontrolu. V pořádku jsme se odpoledne vrátili k hasičárně, kde ještě Nastěnky s Marfuškou a Ivánkem předvedli malý taneček. Zatočili jsme kolem štěstí, dali si guláš a hurá domů.
        Masky by chtěly poděkovat všem, kteří na nás nezapomínají a čekají na průvod doma s pohoštěním. Také dík patří p.Čechovi za půjčení sokolovny.

fotky si můžete prohlédnout na fc.HOSTINEC A UBYTOVÁNÍ NA KOUPALIŠTI, fc.ALENA TOMKOVÁ, www.hasicistarec.rajce.idnes.cz, JANTAR342


Příští masopust je naplánován na 21.2.2015
                                                                    Alena Tomková
 

 

/vloženo 2. 4. 2014/


 

HASIČI V TŘEBÍČI NACVIČOVALI MONTÁŽ PROTIPOVODŇOVÝCH ZÁBRAN

Stavbu mobilních protipovodňových zábran si v sobotu 12. října společně vyzkoušeli profesionální a dobrovolní hasiči. První zkouška tohoto typu proběhla v listopadu 2012, letos se cvičení opakovalo. Tentokrát se hrazení postavilo celé. Se stavbou začali hasiči na Tichém náměstí, kde bývá při povodni největší nebezpečí. Vylitím by tam v případě absence zábran mohla hrozit již pětiletá voda. Pak instalovali podle plánu hliníkové zábrany na dalších sedmi místech levého břehu řeky Jihlavy. Za protipovodňovou komisi města nácviku na místě přihlíželi starosta Pavel Heřman a místostarosta Milan Zeibert.

Tohoto nácviku se zúčastnili členové i našeho sboru.

Starosta Třebíče Pavel Heřman poslal starostovi sboru Jiřímu Bartíkovi děkovný dopis.

 

 

/vloženo 4. 12. 2013/


Po skončení Okresní ligy mladých hasičů byl v třebíčských Horáckých novinách otištěn tento článek:

Práce s mládeží se vyplácí.

Po několik velmi úspěšných let se daří práce s mládeží našemu sboru dobrovolných hasičů ve Starči. V nedávné minulosti to byl vedoucí mládeže Tonda Bartejs , Standa Linhart, Jarda Dobeš, Pavel Pisk, Božek Dobeš, kteří vytvářeli velmi úspěšnou cestu mladých hasičů ze Starče. V letošním roce přišel další úspěch. A to v Okresní lize mladých hasičů v požárním útoku kategorie –mladší  6-11 let, pod vedením Libora Kafky a Jirky Bartíka. Ve čtrnácti soutěžích letošního roku, se naše družstva „A“ a „B“ utkala s 25 kolektivy Mladých hasičů okresu Třebíč.

Družstvo „A“ 4x zvítězilo, 3x bylo druhé a 3x třetí (do celkových výsledků se započítává 10 nejlepších umístění) a obsadilo úžasné první místo v celkovém pořadí Okresní ligy mladých hasičů okresu Třebíč. Velkým úspěchem je považován dosavadní rekordní čas požárního útoku časem 14,91s na okrese Třebíč.

Družstvo „B“ krylo Áčku záda a obsadilo trochu smolné páté místo. Toto družstvo nasbíralo v letošním roce mnoho zkušeností, které jistě uplatní v dalším ročníku Okresní ligy.

V letošním roce naše mladé hasiče ještě čeká zahájení nového ročníku hry Plamen 2013- 2014  a  to  závodem požární všestrannosti (branný běh) a požárním útokem CTIF v Dalešicích 12. 10. 2013.

Dnes už opravdu vím, co práce s mládeží obnáší. Je to spoustu stráveného času při nácviku a soutěžích, ale také vím, jak je pro nás důležitý úsměv a radost dětské tváře při tomto úspěchu.

Starosta SDH Stařeč Jirka Bartík

/vloženo 11. 10. 2013/


SOUTĚŽE MLADÝCH HASIČŮ V ROCE 2013

 (odkazy k fotogaleriím jsou ve výsledkové tabulce v článku)

OLMH

            Na jaře roku 2013 začal další ročník soutěže v požárním útoku Okresní ligy mladých hasičů.

Náš sbor měl v této soutěži zastoupení v obou kategoriích.

            Družstvo ve starší kategorii vedli i letos jako vedoucí Jarda Dobeš a Standa Linhart. Družstvu jsme před začátkem soutěže dost věřili a čekali jsme v konečném umístění místo na "bedně", ale bohužel družstvu se začátek soutěže vůbec nepovedl, tréninky se také nějak nedařilo skloubit se školní docházkou a tak jednotlivé výsledky zůstaly za našim očekáváním. Družstvo odsoutěžilo všech 14 soutěží, kde 2x obsadilo 3.místo,2x obsadilo 4.místo,2x skončilo na 5.místě,1x skončilo na 6.,7.,8. a 9.místě a ve čtyřech soutěžích svůj útok nedokončilo. Celkem naše družstvo získalo 68 bodů a obsadilo v letošním ročníku soutěže konečné 7.místo.

            V mladší kategorii letos soutěžila naše dvě družstva. Tato družstva pod vedením Jirky Bartíka a Libora Kafky dosáhla velmi pěkných výsledků.

Nejprve si připomeneme výsledky "A" družstva. Toto družstvu odsoutěžilo celkem 14 soutěží, kde 2x nedokončilo, 1x skončilo na 9.místě,1x na 4. místě, 3x obsadilo 3.místo, 3x obsadilo 2.místo a 4x dokázalo zvítězit. Do konečného pořadí se započítává 10 nejlepších umístění a naše družstvo tak dosáhlo 126 bodů a letošní Okresní ligu mladých hasičů v mladší kategorii vyhrálo.

Zde je potřeba zmínit, že toto vítězství je první v celé historii našeho sboru v mládežnické kategorii.

Družstvo "B" začalo soutěž pěkně z ostra a hned první závod ve Vladislavy dokázalo vyhrát, pak již byly výsledky tohoto družstva jak na "houpačce". 3x družstvo útok nedokončilo, 2x skončilo na 10.místě, 3x skončilo na 9.místě, 1x obsadilo 6.místo, 2x skončilo na 5.místě a 2x obsadilo 2.místo.

V konečném pořadí tomuto družstvu patří 5.místo za zisk 72 bodů.

            Výbor sboru děkuje všem našim mladým hasičům za vzornou reprezentaci našeho sboru a všem vedoucím  za vynikající práci, kterou odvedli s mládeží.

soutěž OLMH         starší družstvo mladší "A"     mladší "B"

Kojatín                               9.místo                 3.místo                  1.místo        fotogalerie

Mor. Budějovice                 N                         4.místo                  5.místo        fotogalerie

Častohostice                       N                         2.místo                  9.místo        fotogalerie

Heraltice                             N                         3.místo                  N

Kojetice                              5.místo                 1.místo                  10.místo       fotogalerie

Jaroměřice                          N                         N                          9.místo        fotogalerie

Markvartice                        7.místo                 2.místo                  6.místo        fotogalerie    video:  mladší A    mladší B    starší          

Petrovice                            5.místo                 1.místo                  2.místo

Budíkovice                          8.místo                 2.místo                  10.místo       fotogalerie   video

Kněžice                              4.místo                 1.místo                  5.místo        fotogalerie

Hrotovice                            4.místo                 3.místo                  N                fotogalerie

Stařeč                                 6.místo                 1.místo                  2.místo        fotogalerie

Rudíkov                              3.místo                 N                          9.místo        fotogalerie

Výčapy                               3.místo                 9.místo                  N                 fotogalerie     

 

odkaz na tabulku výsledků:

http://www.dh-vysocina.cz/tr-represe/souteze/1315-prubezne-vysledky-okresni-liga-hasicskych-soutezi-2013


Horní řada zleva: Jiří Bartík, Lenka Bartiková, Ondra Kafka, Vojta Bartík, Michal Pokorný, Patrik Macháček, Adam Simandl, Franta Zelníček, Petr Blažek, Beďa Kafková a Libor Kafka

Dolní řada zleva: Helena Zelníčková, Věra Novotná, Veronika Vyskočilová, Monika Požárová, Adéla Neumannová, Eliška Matoušková

 

OKRESNÍ KOLO PLAMEN  

 fotogalerie

            6.10. 2012 se v Rudíkově konalo zahájení okresní hry Plamen ročníku 2012-2013.

V soutěži měl náš sbor zastoupení v obou kategoriích.

V závodě požárnické všestranosti (branný závod) dosáhlo naše starší družstvo na trati času 23,49 min + 15 trestných bodů a skončilo na 4.místě. V závodě "požární útok CTIF" dosáhlo času 98,50s.

Mladší družstvo dosáhlo v závodě požárnické všestranosti času 29,07 min + 26 trestných bodů a obsadilo pěkné 3. místo. Požární útok CTIF se našemu družstvu nepodařilo dokončit.

            25. 5. 2013 pokračovalo v Petrovicích okresní kolo Plamen dalšími disciplínami.

Starší družstvo - jednotlivé výsledky:

štafeta 4x60m - 53,46s  -  7.místo

štafeta dvojic - 80,13 + 10 trestných bodů - 13.místo

400m štafeta CTIF - 87,68s  -  4.místo

požární útok - 15,58s  -  3. místo

Po sečtení všech bodů se v konečném pořadí naše starší družstvo umístilo na 7. místě.

 

Mladší družstvo - jednotlivé výsledky:

štafeta 4x60m - 67,66s  -  3.místo

štafeta dvojic -  91,38  -  3.místo

400m štafeta CTIF  - 108,45s  - 3.místo

požární útok - 16,01s  - 1. místo

 

Po sečtení všech bodů se naše mladší družstvo umístilo na pěkném 3. místě.

 /vloženo 11. 10. 2013/


 

SOUTĚŽ  " O PUTOVNÍ POHÁR SDH"

 

Fotogalerie,

 

Videa:  mladší A,  mladší B, starší A, starší B,

 

Výsledky: kategorie mladší,  kategorie starší,

 

 

            V neděli 15. září 2013 náš sbor pořádal dětskou soutěž v požárním útoku.

Výsledky této soutěže se započítávají do Okresní ligy mladých hasičů.

Předpověď počasí na neděli nevěštila nic dobrého, ale naštěstí slibovaný déšť nepřišel, jen chvilku pár kapek spadlo, ale na programu soutěže to nic nezměnilo. Celkem se soutěže zúčastnilo 40 družstev z celého okresu, na start se postupně postavilo 18 družstev ve starší kategorii a 22 družstev v mladší kategorii.

Soutěž byla zahájena slavnostním nástupem, kdy starosta sboru Jiří Bartík všechny přítomné přivítal a všem družstvům popřál hodně štěstí v soutěži. Velitel soutěže Stanislav Linhart poté představil rozhodčí: základna - Libor Kafka, koš - Pavel Pisk, terče - Pavel Rymeš a Zdeněk Franěk,

startérem soutěže byl Zbyněk Neummann, časomíru ovládal Petr Krist a ing. Pavel Sedlák,  administrativu měli na starosti František Fučík, Marie Linhartová, Beďa Kafková a Jana Matoušková.

            Náš sbor měl zastoupení v každé kategorii po dvou družstvech.

Jako první se na start postavilo družstvo "A" mladší, zde musím podotknout, že toto družstvo bylo naší největší nadějí na dobré úmístění. A družstvo neponechalo nic náhodě, předvedlo svůj letošní nejlepší útok a čas 15:02s byl nejrychlejší v mladší kategorii. Družstvo "B" mladší  šlo na start v polovině soutěže a také předvedlo velice kvalitní požární útok, výsledný čas 16:15s byl v konečném pořadí druhý nejrychlejší.

V mladší kategorii tedy 1. a 2. místo patřilo družstvům našeho sboru a vůbec nemusím popisovat jaká byla v neděli k večeru na stařečském hřišti radost. A to ještě Eliška Matoušková byly vyhlášena nejrychlejším proudařem v této kategorii, když terč srazila v čase 13,89s. Velký podíl na tomto krásném umístění mají i vedoucí těchto družstev Jiří Bartík a Libor Kafka, kterým nezištně pomáhají  manželky Lenka Bartíková a Beďa Kafková.

            Ve starší kategorii šlo nejdříve na start "B", které se složilo až těsně před začátkem soutěže. Výsledný čas družstva byl 18:26s, v konečném pořadí toto družstvo obsadilo 10. místo.

O "malý zázrak" se jistě chtělo pokusit "A"družstvo, ale bohužel výsledný čas 14:61s v konečném pořadí stačil až na 6. místo. Ve Starči ve starší kategorii bohužel už chybí asi motivace dosáhnout co nejlepšího umístění, neboť i přístup k tréninku není dobrý a to se odráží i ve výsledcích na jednotlivých soutěží.

Ve starší kategorii se jako poslední na start postavilo družstvo z Hvězdoňovic, letošní suverén Okresní ligy. A že jsou letos opravdu nejlepší předvedli i na našem hřišti, perfektně zvládnutý požární útok a výsledný čas 12:73 byl fantastický a nový rekord okresní ligy. A to ještě proudař Milan Picmaus dosáhl sražení terču v čase 12:27s. Zasloužené vítězství tohoto družstva a jejich požární útok byl ozdobou této soutěže a Putovní pohár SDH tedy putoval do Hvězdoňovic.

            Pořadatelé soutěže již tradičně obcházejí jednotlivé podnikatele a prosí je buď o finanční nebo materiální pomoc při pořádání. Letos tuto soutěž podpořili:

ŘEZNICTVÍ KAREL DOLEŽAL

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA TŘEBÍČ - sponzorství zajistila Renata Honsová

MĚSTYS STAŘEČ

OTA MATERNA - kovovýroba

JOSEF PERNIČKA mladší - těžba, přibližování a prodej dřeva

MILAN ROHONY - hospoda na Koupališti

RADEK CHROMÝ - hospoda Voslovna

KARLA VAHIĽOVÁ - cukrárna u Sandrů

ANTONÍN BARTEJS - topenář, instalatér

ZUZANA ZIMOVÁ -  uhelné sklady Zima - prodej uhlí a písku

PAVEL SEDLÁČEK - prodejna železářství ve Starči

PETR BLÁHA - tesařské, klempířské a pokrývačské práce

MARCEL HERYNEK - LIKOV - systém stavebních profilů

PAVEL MOLÁK - hotel Solaster Třebíč

PENSION VIS A VIS HROCH  v Třebíči

LUKÁŠ - koupelové studio, sanitární keramika, prodej hutního materiálu

IMONT - recyklace stavebního odpadu

VIA ALTA a.s. - projekční, inženýrské a odborné služby

AUTOSLUŽBY JAŠA - dopravní zdravotní služba Třebíč

VOJTĚCH SVOBODA - MVautoservis s.r.o Třebíč

MANN HUMMEL - výroba a prodej filtrů - sponzorství zajistil Ríša Auer

JOSEF ČURDA - výroba a prodej ponožek Římov

VŠEM TĚMTO SPONZORŮM PATŘÍ VELKÉ PODĚKOVÁNÍ.

            A ještě jedno velké poděkování patří ing. Borisi Hoffmannovi, který na tuto soutěž zajistil skákací hrad od politické strany TOP 09 a po celou dobu konání soutěže se staral o bezpečnost dětí při této zábavě

/vloženo 23. 9. 2013/


VÝSLEDKY NAŠEHO DRUŽSTVA MUŽŮ V OLHS - TŘEBÍČSKÁ LIGA

 

            Náš sbor měl i letos zastoupení jednoho družstva v soutěži Okresní ligy hasičského sportu (OLHS).

Družstvo pod vedením Božka Dobeše a Pavla Piska soutěžilo většinou ve složení: koš Petr Karbovník, savice Tomáš Vaníček, strojník Vláďa Melkus, "B" hadice - Božek Dobeš (také na tomto postu soutěžili Ondra Dobeš a Pavel Doležal), rozdělovač Jakub Dobeš, levý proud Jakub Pisk (na tomto proudu běžel i Pavel Doležal), pravý proud Marek Pokorný.

OLHS se skládá ze12 soutěží. Místa kde se soutěž bude konat na začátku února rozhodne komise na okrese, která z řady zájemců vybere právě těch dvanáct.

Naše družstvo je stále ještě dosti mladé a na jednotlivých soutěžích stále sbírá zkušenosti, ale jejich výsledky už jsou zase lepší oproti loňsku. Konečné 8. místo je vcelku dobré, ale závěr soutěže se družstvu moc nepovedl. Ze čtyřech posledních soutěží 3x družstvo nebodovalo a to je stálo lepší umístění v konečné tabulce. Škoda, ale všichni věříme, že družstvo přes zimu potrénuje a příští rok se výsledky dostaví. Opět budeme usilovat i příští rok o pořádání soutěže započítávané do třebíčské ligy.

            Výsledky - umístění našeho družstva na jednotlivých soutěžích:

12. 5.   Výčapy            15. místo          20,14s             ~ http://www.rajce.net/a8135127;                                                                                                         

                                                                                      http://www.rajce.net/a8140630;

                                                                                      http://www.youtube.com/watch?v=I8Ah7fr0zg4

26. 5.   Trnava             10. místo          19,98s

23. 6.   Kamenná         13. místo          19,66s

29. 6.   Kněžice           13. místo          18,79s

30. 6.   Myslibořice      19. místo          22,43s ~ tato soutěž kvůli poruše časomíry nakonec nebyla zařazena do okresní ligy ~  http://youtu.be/IZZyJfj2RKU; http://youtu.be/KpaeREuSSkQ

21. 7.   Svatoslav         6. místo           18,44s ~ http://www.youtube.com/watch?v=I8Ah7fr0zg4

4. 8.     Litovany           4. místo           18,81s

11. 8.   Radonín           16. místo          19,01s

25. 8.   Stařeč                                     N

7. 9.     Mladoňovice                           N         ~ http://youtu.be/C51XiPD-Lo0

8. 9.     Sokolí              8.místo 18,63s

14. 9.   Vladislav                                 N

 

Konečné výsledky OLHS si můžete přečíst na: http://www.dh-vysocina.cz/tr-represe/souteze/1315-prubezne-vysledky-okresni-liga-hasicskych-soutezi-2013

 

Na http://trl.firesport.eu/ je možné si přečíst vše o hasičském sportu z celé republiky.

 

/vloženo 23. 9. 2013/


 

SOUTĚŽ DOSPĚLÝCH V POŽÁRNÍM ÚTOKU

 

Fotogalerie

 

            V neděli 25. srpna se na našem nově budovaném hasičském areálu konala soutěž v požárním útoku v kategorii dospělých. Výsledky této soutěže byly započítávány do Třebíčské okresní ligy.

Do soutěže se přihlásilo 23 družstev mužů a 10 družstev žen.

Náš sbor měl zastoupení v kategorii mužů a to dvě družstva.

            Počasí hned od rána nevěstilo nic dobrého, obloha byla zatažená a vše nasvědčovalo tomu, že brzy začne pršet.

Naše mladší družstvo mužů se postavilo na start krátce před půl druhou a závodilo ve složení:

koš Petr Karbovník, savice Tomáš Vaníček, strojník Vláďa Melkus, "béčka" Pavel Doležal, rozdělovač Jakub Dobeš, levý proud Jakub Pisk, pravý proud Marek Pokorný. A byl to právě Marek, kterému se útok nepovedl, nepodařilo se mu spojit proudnici s hadicí a tím pádem naše družstvo útok nedokončilo a ve výsledkové listině je zaznamenáno "N".

Druhé družstvo mužů soutěžilo ve složení koš Karel Tomek, savice Tomáš Ciesler, strojník Pavel Pisk, "béčka" David Nováček, rozdělovač Erik Pavlíček, levý proud Pavel Doležal, pravý proud Petr Doležal. Zde je nutno podotknout, že toto družstvo naposledy soutěžilo před deseti lety a do této soutěže se přihlásilo prostě jen tak, že si chtělo zasoutěžit na domácím hřišti. Svůj útok dokončilo a dosažený čas 20,94s nebyl nejhorší, družstvo nakonec obsadilo konečné 13.místo.

            Tato soutěž se opět neobešla bez sponzorů, tentokrát finančně přispěli: ŘEZNICTVÍ KAREL DOLEŽAL, PIVOVAR STAROPRAMEN, MANŽELÉ PAVEL a DANA SVOBODOVI, MILAN ROHONY - HOSPODA NA KOUPALIŠTI , MĚSTYS STAŘEČ,

PAVEL NESTROJIL - HOSPODA NA  RADNICI, KARLA VAHILOVÁ -  CUKRÁRNA U SANDRŮ, OTA MATERNA - KOVOVÝROBA, PAVEL SEDLÁČEK - ŽELEZÁŘSTVÍ,

MIROSLAV STREJČEK -  AUTOOPRAVNA, JOSEF PERNIČKA  starší - PŘIBLIŽOVÁNÍ DŘÍVÍ.

Všem těmto sponzorům patří velké poděkování.

 

Výsledky muži:                                                                     Výsledky ženy:

1.  Výčapy                                             17,34                                   1.  Myslibořice             18,88

2.  Mladoňovice                                     17,40                                   2.  Radonín                              19,00

3.  Kněžice                                            17,97                                   3.  Mladoňovice                      19,25

4.  Petrovice A                                       18,20                                   4.  Kamenná                            20,33

5.  Sokolí                                               18,37                                   5.  Budišov                              20,69

6.  Myslibořice                                       19,10                                   6.  Lipník                                 20,71

7.  Račerovice                                        18,63                                   7.  Heraltice                             21,27

8.  Litovany                                            18,78                                   8.  Petrovice                            32,06

9.  Myslibořice                                       19,10                                   9.  Častohostice                       N

10.Bransouze                                         19,21                                   10. Nárameč                           N

11. Dolní Smrčné                                   19,40

12. Nárameč                                          19,86

13. STAŘEČ B                                    20.94

14. Bačice                                             21,22

15. Jakubov                                           21,32

16. Petrovice B                                      24,72

17. Vladislav                                          25,62

18. Mastník                                           25,64

19. Lipník                                              37,49

20. STAŘEČ                                        N

      Kamenná                                         N

      Kostníky                                          N

      Hodov                                             N

 

/vloženo 26. 8. 2013/


SOUTĚŽ V MASTNÍKU


V sobotu 6. července 2013 se v Mastníku konala soutěž v požárním útoku, pod názvem O putovní pohár starosty obce. Naše družstvo Muži bez omezení loni tento pohár vyhrálo a tak letos jelo obhajovat. A to se jim povedlo - čas 19:54s byl nejrychlejší a tak pohár zase rok bude vystaven ve Starči. Družstvo Muži nad 35 let svoji kategorii také vyhrálo časem 21:76s. Ve finále, které se běželo na dvě "b" o sud piva jsme úspěšní nebyli. Vyhrálo družstvo z Příložan.
 

Fotogalerie.  Fotogalerie 2Video muži bez omezeníVideo muži bez omezení - 2.  Video muži nad 35.  Video muži nad 35 - 2.

 

/vloženo 28. 7. 2013/


Služba která provozovala původní Návštěvní knihu po 12. letech skončila. Je založená nová Návštěvní kniha, kde můžete opět psát vzkazy pro SDH Stařeč.

 

/vloženo 28. 7. 2013/


STAŘEČ 2013 - 14.ročník tradičního setkání rockových kapel 70.-80. let minulého století.

V sobotu 15. června 2013 pořádal náš sbor další ročník tradičního setkání rockových kapel 70.- 80. let minulého stoleí.

            Předpověď počasí slibovala slunečné počasí, které nakonec vyšlo.
 Za krásného slunečného počasí si něco málo přes dva tisíce návštěvníků našlo cestu na naše sokolské hřiště, kam si přišli poslechnout muziku v podání dnes už legendárních skupin, zatancovat si, setkat se s přáteli a zavzpomínat na léta minulá.
    Letos jako předkapela vystoupila kracovská hudební skupina S.O.P.E.L.

Poté se již začaly střídat na podium hudební skupiny MERKUR, PAPRSKY, OLD ARCUS, PULS, WATT 80, MATADOR a PEKELNÍCI. a opět dokázaly vytvořit nezapomenutelnou atmosféru, kdy se návštěvníci bigbítu perfektně bavili.
            Letos starosta sboru Jiří Bartík zajistil jako hosta večera brněnskou legendární skupinu PROGRES 2. Tato skupina právě v letošním roce oslavila 45.výročí od svého založení. Skupina vystoupila v tomto složení: zakládající členové P. Váně, Z. Kluka, dalšími členy jsou  P. Pelc, M. Morávek a R. Dragoun. A je zde třeba podotknout, že se jim u nás ve Starči velice líbilo a pro většinu návštěvníků to byl pěkný kulturní zážitek.
    Letošní ročník zajišťovalo opět asi 70 pořadatelů, kteří si  v prodejních stanech užili své, ale opět udělali maximum proto, aby návštěvníci akce byli spokojeni.
Akci tohoto rozsahu by nebylo možno pořádat bez sponzorů. Každoročně členové sboru obcházejí jednotlivé firmy nebo podnikatele a prosí buď o finanční příspěvek nebo o materiální. Všem našim sponzorům patří velké poděkování.

Diskuze - Návštěvní kniha o akci Setkání rockových kapel

/vloženo 20. 6. 2013/

 

V odkazu "Setkání rockových kapel" přinášíme první fotogalerie, videa a ankety z letošního ročníku.

 

/vloženo 18. 6. 2013/


KALENDÁŘ HASIČSKÝCH SOUTĚŽÍ V ROCE 2013

den

místo konání soutěže OLMH

 

den

místo konání soutěže  OLHS (dospělí)

1. 5.

Kojatín (pořádá SDH Vladislav)

 

12. 5.

Výčapy

4. 5.

Moravské Budějovice

 

26. 5.

Trnava

18. 5.

Častohostice

 

23. 6.

Kamenná

25. 5.

Petrovice- okres.kolo hry Plamen (žáci)

 

29. 6.

Kněžice

26. 5.

Petrovice-okres.kolo hry Plamen (dorost)

 

30. 6.

Myslibořice

22. 6.

Heraltice

 

21. 7.

Svatoslav

23. 6.

Kojetice

 

4. 8.

Litovany

29. 6.

Jaroměřice

 

11. 8.

Radonín

30. 6.

Markvartice

 

25. 8.

STAŘEČ

31. 8.

Petrovice

 

7. 9.

Mladoňovice

7. 9.

Budíkovice

 

8. 9.

Sokolí

8. 9.

Kněžice

 

14. 9.

Kojatín (pořádá SDH Vladislav)

14. 9.

Hrotovice

 

 

 

15. 9.

STAŘEČ

 

 

 

21. 9.

Rudíkov

 

 

 

22. 9.

Výčapy

 

 

 

 

Družstva v kategorii Muži nad 35let a Muži bez omezení se zúčastní 18. 5. 2013 v Chlístově Okrskové soutěže v požárních sportech.

V případě umístění na prvních třech místech postoupí do Oblastní soutěže a ta se bude konat 2. 6. 2013 v Markvarticích.

/vloženo 8. 4. 2013/


ZÓNA 2013

Ve dnech 26. až 28. března 2013 proběhlo cvičení Zóna 2013, jehož námětem je řešení mimořádné události vzniklé v souvislosti se simulovanou havárií v Jaderné elektrárně Dukovany.
Cvičení Zóna 2013 simuluje událost, kdy dojde k úniku radiace mimo areál elektrárny.Cvičení všech složek integrovaného záchranného systému začalo v úterý vyhlášením mimořádného stavu v Jaderné elektrárně Dukovany, kde došlo k prasknutí hlavního parního kolektoru. Reaktor tak museli začít prakticky okamžitě dochlazovat hasiči náhradním čerpadlem a přibližně tisíc zaměstnanců elektrárny se přesunulo do podzemních krytů. Kvůli dalším potížím, při kterých unikla nebezpečná radiace, zasednul krizový štáb Kraje Vysočina i Jihomoravského kraje. Na jejich pokyn vznikla dvě dekontaminační místa, a to u Kožichovic na Třebíčsku a v Únanově na Znojemsku.


ČLENOVÉ NAŠÍ ZASÁHOVÉ JEDNOTKY JEDNOTKY SE TOHOTO CVIČENÍ TAKÉ ZÚČASTNILI A TO VE STŘEDU.


Scénář cvičení pokračoval středeční simulovanou nehodou dvou osobních aut u Okrašovic a následnou přepravou zraněných cestujících k dekontaminaci. „Kromě očisty osob suchým způsobem je dekontaminována i technika, odmoření u vozidel probíhá mokrým způsobem. Pro takové případy disponujeme soupravou pro dekontaminaci techniky, pro zraněné osoby pak kontejnerem nouzového přežití a kontejnerem vystrojení, kde je náhradní oblečení pro dekontaminované," vysvětlila mluvčí krajských hasičů Petra Musilová s tím, že cvičného zásahu se zúčastnila bezmála stovka hasičů. Do Zóny 2013 se jich zapojilo více než dvě stě.
 

fotogalerie

 

Odkazy na další články a fotky:

 

http://www.hzscr.cz/fotogalerie/2013-zona-2013-zona-2013.aspx

http://jihlava.idnes.cz/cviceni-zachranaru-s-radiaci-u-dukovan-dhi-/jihlava-zpravy.aspx?c=A130327_144405_jihlava-zpravy_mv

http://www.pozary.cz/clanek/63826-cviceni-zona-2013-v-jaderne-elektrarne-dukovany-doslo-k-havarii-radioaktivni-latky-unikly-do-okoli/
http://sdh-bedrichov.rajce.idnes.cz/Cviceni_ZONA2013_JE_Dukovany%2C_dekontaminacni_prostor_Kozichovice%2C_27.3.2013/
 

/vloženo 8. 4. 2013/


 

MASOPUST 2013

 

fotogalerie

        V sobotu 9. února krátce před 10.00 hod se u sokolovny scházelo několik desítek lidí (je jich sice méně jak třeba loni,ale nevadí) a již netrpělivě vyčkávají kdy ten průvod masek vyjde.
O několik málo minut později se v bráně hřiště objeví postava Masopusta a za ním průvod asi pětašedesáti masek se vydává na dlouhou cestu po Starči. V průvodu je k vidění řada masek, které již několik let ve stařečském průvodu chodí - kominík, smrťák, kat, prasátka, gorila, medvědi, šašci, ženich a nevěsta, ale jsou tu i nové masky geiše, včelky Mája a Vilík, vietnamští prodejci, vězni, mniši a další.
        Letos nejel v průvodu koňský povoz, ale byl nahrazen modernějším povozem a to traktůrkem s malou kárkou.
Průvod masek prošel Tyršovou ulicí, směrem k fotbalovému hřišti a dále za kopytárnu na Nivu. Na Nivě, jako již tradičně čekalo nejvíce občanů s připraveným občerstvením na průvod masek. Z Nivy vede trasa na Perk. Zde se průvod otáčí a jde na ulici Horní a "bémovou uličkou" schází na Mlýnskou ulici a po ní přichází na Jakubské náměstí k hasičárně.
Zde starosta městyse promluvil o významu Masopustu a jeho tradici.
        Na konci jeho projevu měl být potrestán Masopust za nekalé prohřešky, ale v rámci vypsané amnestie mu byla udělena milost a tak se mohlo dále veselit.
Kolem 15:00 hodiny přistoupil omilostněný Masopust ke kolu štěstí a vylosoval první výherní číslo a pak již sami výherci pokračovali v losování.
Za pořadatele bych touto cestou chtěla poděkovat za krásně upečené dorty a to paní Ivetě Prokešové ze Starče a paní Olze Vorlíčkové z Kněžic.

        Ke stařečskému masopustu patří vlastní výroba zabíjačkových produktů. Ne jinak tomu bylo i letos.
Již od čtvrtečního rána se pracuje na přípravě "zabíjačky". Loupe se zelenina, smaží se cibulka a špejluje se. Letos "parta ženských" v rekordním čase našpejlovala na 1500 střívek, do kterých se v pátek naplnilo 850 jitrnic a 550 jelit. Dále se vyrobilo 54 nohavic tlačenky.
        V pátek od brzkých ranních hodin se u hasičárny topí pod kotly a vaří se potřebné maso na výrobu již zmíněných produktů. V 10:00 hod už se uvařené maso vytahuje z kotlů a začíná výroba.
Práce šla letos pěkně od ruky a kolem páté hodiny je hotovo,teď ještě zbývá vše uklidit a nachystat vše na sobotní prodej.
 

/vloženo 18. 2. 2013/


 

VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA

 

fotogalerie

        V sobotu 22. prosince 2012 se konala Výroční valná hromada Sboru dobrovolných hasičů ve Starči.
Tato valná hromada se poprvé konala ve víceúčelové hale, kam se přemístila ze sálu Radnice, kde se již žádné akce tohoto typu konat nebudou.
        Pozvání na tuto valnou hromadu přijal náměstek starosty OSH Třebíč pan Jan Havlena z Vladislavy, dalšími hosty byli Mudr.Dana Brázdová a ing. Pavel Sedlák za zastupitelstvo městyse Stařeč.
        Výroční valnou hromadu zahájil a řídil starosta sboru Jiří Bartík. Hned v úvodu se minutou ticha uctila památka zemřelým členům sboru v tomto roce - byli to pan František Hanák, pan Čestmír Linhart a pan Libor Novák.
Pak již následovalo čtení jednotlivých zpráv. Zprávu za činnost celého sboru přečetla jednatelka Zdeňka Perničková, zprávu o činnosti jednotky sboru dobrovolných hasičů obce (JSDHO) přečetl velitel jednotky i celého sboru Čestmír Linhart, finanční zprávu přednesl pokladník sboru František Fučík a práci s mládeží zhodnotil Stanislav Linhart.
        Ve výroční zprávě o činnosti sboru Zd. Perničková mimo jiné zhodnotila velice kladně přístup členů k výstavbě hlavní budovy v areálu hasičského hřiště.
Dalším bodem „výročky“ bylo schvalování zástupců našeho sboru na Výroční valnou hromadu okrsku konanou v lednu v Čechočovicích. Náš sbor budou zastupovat tito členové: J.Bartík, K.Tomek st., S.Linhart, Jan Pokorný a Č.Linhart.
Jiří Bartík a Karel Tomek budou náš sbor zastupovat na Shromáždění delegátů SDH okresu Třebíč 23. března 2013 v Lipníku.
        Místostarosta sboru Alois Caha přednesl plán činnosti sboru na rok 2013. Opět je naplánováno mnoho práce na budování areálu, měla by se vyčistit požární nádrž a jsou v plánu i kulturní akce jako Masopust a Stařeč 2013. Účast našich družstev na okresních soutěžích je již pro náš sbor samozřejmností.
        Následujícím bodem valné hromady bylo předávání vyznamenání. Letos byla udělena tato vyznamenání: Věrnostní za 10 let: Přemyl Jaromír, Jílek Petr, Blažek Tomáš. Věrnostní za 20 let: Pernička Pavel a Pavlíček Erik. Za příkladnou práci: Nováček Petr, Za zásluhy: Fučík František a Čestné uznání SH ČMS bylo uděleno Aloisi Cahovi.
        V diskuzi vystoupil pan Havlena a poděkoval celému našemu sboru za práci, kterou odvádíme a pochválil vedoucí mládežnických kolektivů za jejich práci s mládeží. Na závěr Jiří Bartík ještě jednou poděkoval všem členům našeho sboru za práci a mladým hasičům za vzornou reprezentaci našeho sboru a všem popřál mnoho štěstí a zdraví v novém roce.
Pak již následovalo občerstvení a volná zábava spojená s promítáním videí a fotek. Výborný guláš nám uvařil pan Petr Bouzek a souhrn událostí z roku 2012 v podobě fotek a videa připravil Pavel Doležal.

 

/vloženo 11. 1. 2013/


 

Fotogalerie požáru nízké dřevěné budovy v Čechočovicích. 6. 1. 2013

 

/vloženo 11. 1. 2013/


 

       Starší články.    Rok:    2008 - 9     2010 - 12